Volvo представила серійний безпілотник

Volvo представила серійний безпілотник

ПОДЕЛИТЬСЯ

Угода про співробітництво в галузі розробки автономних автомобілів Volvo Cars і Uber підписали в 2016 році. За ці роки компанії побудували кілька напівавтономних прототипів на основі кросовера Volvo XC90. Зараз партнери представили «готовий до автономного руху» серійний безпілотник. Як говориться в спільній заяві партнерів, протягом найближчих років Volvo поставить Uber «десятки тисяч» таких автомобілів.

Сумний досвід 2018 року, коли під час випробувань безпілотник Uber став учасником смертельного ДТП в Арізоні, який забрав життя 49-річної Елейн Герцберг, змусив розробників приділити увагу безпеці. Як стверджують в компанії, безпеку XC90 підвищили за рахунок резервних систем – рульового управління, гальмування і харчування. Якщо щось піде не так, дублери здатні «негайно зупинити автомобіль».

Інформацію про пристрій системи автопілота розробники не надали. Відомо, що автопілот використовує штатні камери і радари серійного кросовера, а також софт, верхню надбудову з лидара і датчиками, встановлені Uber. Одна з камер інтегрована прямо в логотип Volvo на носі кросовера і забезпечена висувним омивачем.

«Аналогічну концепцію» автопілота Volvo планує використовувати в серійних автомобілях наступного покоління, побудованих на новій «візку» SPA2. Вони з’явиться на початку наступного десятиліття, і зможуть самостійно пересуватися «в чітко визначених місцях», таких як автомагістралі і кільцеві дороги.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ