Німецький трамвай – Volkswagen Vizzion – це бачення майбутнього європейського седана

Німецький трамвай – Volkswagen Vizzion – це бачення майбутнього європейського седана

ПОДЕЛИТЬСЯ

Ми живемо в епоху глобальних автомобільних змін. Бензинові моделі поступово відходять в минуле, звільняючи місце для гібридних або повністю електричних трансмісій. Але основні зміни, як правило, зачіпають саме технічну частину, залишаючи такі аспекти як салон або ергономіка, непорушними. А німецькі інженери з концерну Volkswagen вирішили копнути трохи глибше, запитавши себе, яким буде автомобіль найближчого майбутнього при погляді зсередини.

Абстракціонізм на практиці

Треба сказати, що фантазію працівників компанії фактично не обмежували. Тому дизайн Volkswagen Vizzion вийшов дуже цікавим. Поки представлені тільки бічні начерки авто, але уява вже може домалювати профіль і дизайн передньої частини. Лазерна передня оптика, сміливі риси даху, що утворюють контур чотирьохдверного купе і самі двері, що відкриваються проти ходу руху. До всього варто додати стильні колісні диски і ефектні стоп-сигнали. Звичайно, далеко не всі добереться до конвеєра в подібному вигляді, але в якості шоу-стоппера такий Фольксваген відмінно впорається зі своєю роллю.

Але зовнішній вигляд не має на увазі революції в дизайні, хоч і виглядає приголомшливо стильно. Набагато більший інтерес представляє бачення салону седана майбутнього. Розробники Volkswagen Vizzion дійсно пішли радикальним шляхом. Усередині чотири сидіння зосереджені навколо великого центрального підлокітника, що тягнеться від передньої частини автомобіля до його корми. Примітно, що рульового колеса просто немає. І це не недогляд дизайнерів, а реальні плани інженерів – Volkswagen представляє ID. Vizzion як повністю автономну машину.

Насправді, начерк показує, що навряд чи будь-які фізичні елементи управління будуть присутні в кабіні. Замість цього водіння буде передано в автономну систему. Volkswagen називає «цифровим шофером». Пасажирам залишається говорити з «віртуальним господарем» – системою управління AI, віддаючи йому накази голосом і жестами. Примітно, що автоматичний пілот буде учнем і згодом навчиться брати до уваги особисті переваги пасажирів.

Vizzion 1

Двигуни майбутнього

Поки для повністю автономного седана Volkswagen Vizzion передбачена тільки одна трансмісія. Силовою установкою стануть два електродвигуни, сумарною потужністю 302 кінський сили, які передають момент кожен на свою вісь. З таким мотором машина може розігнатися до швидкості 180 км, а батарея на 111 кВт дозволяє подолати шлях в 700 км на одній тільки зарядці (при обліку використання системи рекуперації енергії).

Майбутнє поруч

Поки що немає самого концепту «у плоті», але уявлення про те, яким саме він має бути – дуже виразне. Седан, довжиною понад 5-ти метрів буде змагатися з основними конкурентами в особі Mercedes CLS-Class і новий Audi A7.

Правда, нав’язувати їм боротьбу, він зможе ще нескоро. У подібному вигляді автомобіль потребує суттєвого доопрацювання всіх автономних систем, численних тестах з безпеки і іншим факторам. Втім, боси проекту дивляться на майбутнє авто вельми оптимістично. До 2024-му Vizzion за планом прибуває в автосалони Volkswagen, а бренд планує продати 20 повністю електричних автомобілів до 2025 року. Цікаво, чи приживеться повністю автономний седан без керма в автомобільному світі?

Vizzion 3

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ