Збитки Tesla виявилися вдвічі вищими за прогнозовані

Збитки Tesla виявилися вдвічі вищими за прогнозовані

ПОДЕЛИТЬСЯ

Незважаючи на рекордні поставки – 95 200 автомобілів – другий квартал цього року виявився для Tesla збитковим. Як говориться в опублікованому компаній фінансовому звіті, збитки склали $ 408 млн, що вдвічі більше, ніж очікували аналітики. Приблизно 117 млн ​​з 408 млн компанія витратила на реструктуризацію. У порівнянні з першим кварталом цього року маржа знизилася на 1%, до 19%. Загальна виручка склала $ 6.35 млрд, що на 54% більше, ніж у другому кварталі 2018 року.

Капітальні витрати компанії в 2019 році склали $ 1.5-2 млрд, при прогнозованих $ 2-2.5 млрд. Частина цих коштів Tesla інвестувала в споруджуваний у Шанхаї новий завод, який має запрацювати до кінця цього року. Тут будуть випускати спрощені седани Tesla Model 3.

Друга частина цієї суму піде на запуск серійного виробництва довгоочікуваного кросовера Tesla Model Y і електрогрузовіка Semi, а також на розширення мережі зарядних станцій. Model Y повинен встати на конвеєр американського заводу Tesla під Фрімонті восени 2020 року. Крім того, компанія планує до кінця цього року збільшити виробництво електромобілів всіх моделей до 19 тисяч в тиждень. Завод у Фрімонті вже здатний випускати сім тисяч примірників седанів Model 3 в тиждень.

В цілому в цьому році компанія планує випустити від 360 до 400 тисяч автомобілів. З них за першого півріччя зібрали 158 тисяч. Для досягнення кінцевої мети, решту півроку компанії доведеться працювати в два рази ефективніше, випускаючи, як мінімум, по 100 тисяч автомобілів в квартал. Tesla обіцяє, що в третьому кварталі «вийде в нуль», а в останньому принесе прибуток.

Інвестори Tesla виявилися не такі оптимістичні: в перші години після оголошення фінансових результатів акції компанії впали на 10%.

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяFord анонсував «ювілейний» Mustang
Следующая статьяPorsche 911 RSR
Живу автомобилями. Фотограф, начинающий автожурналист. Автомобиль мечты - Mitsubishi Lancer Evolution IX

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ