І знову японський гігант попереду планети всієї – на Пекінському автосалоні представлена...

І знову японський гігант попереду планети всієї – на Пекінському автосалоні представлена ​​нова версія електричного кросовера

ПОДЕЛИТЬСЯ

Тема електромобілів неоднозначна і цікава. З одного боку, очевидно, що моделі з класичними ДВС кануть в Лету. Адже запаси нафти на Землі кінцеві і її не вистачить надовго. А ще подібні машини умовно екологічніше своїх нафтових візаві. Умовно – тому що на виробництво акумуляторів теж йде чимало ресурсів. З іншого боку – проблема тотальної переробки інфраструктури і збільшене споживання електроенергії стоїть дуже гостро. За попередніми даними, вже до 2022-го року Великобританія і Франція не зможу виробляти достатньо енергії, щоб задовольнити попит.

Втім, ця проблема напевно має рішення. Адже автомобільні корпорації вкладають мільярди доларів у програми по електрифікації, і цей крок не був би прийнятий без впевненості в успіху. Наприклад, гігант Тойота представив на Пекінському автосалоні оновлений кросовер Toyota C-HR EV.

Масштабна компанія

Плани у керівництва фірми дійсно наполеонівські. Бос китайського підрозділу Тойота сказав: «Ми неухильно просуваємо всі аспекти нашого екологічної стратегії в Китаї, найбільш передовою в світі країні в області електрифікації». Також Кадзухиро Кобаяші зазначив, що все це – частина глобальної стратегії з впровадження електричних моделей в сучасне життя. До 2020-го року Toyota планує запустити 10 різних електромобілів на ринку Піднебесної. У тому числі очікується поява електричної Королла до кінця десятиліття.

Дизайн Toyota C-HR відповідає автомобілю майбутнього. Футуристичний вигляд підкреслюється складені фарами головного світла, чудово гармонують з невеликою гратами радіатора і фактурним бампером. А вигадливі колісні арки сусідять вузької амбразурою бічного скла. Задня частина виділяється за рахунок оригінальних стоп-сигналів у вигляді бумеранга, темної даху і атлетичного бампера.

Переходячи в нову еру

Корпорація інвестує величезні кошти в сегмент електромобілів і домагається непоганих успіхів. Тільки в 2017-му році компанія продала більше 140 000 екземплярів в одному Китаї. Успіху супроводжує універсальна платформа TNGA (Toyota new global architecture), що дозволяє комбінувати різні типи приводу і силові установки, включаючи гібридний або повністю електричний варіант.

Ця ж платформа лежить в основі знаменитого хетчбека Prius або елітної моделі Lexus CT. На даний момент автомобіль може бути гібридним з можливістю пересування виключно на електричній тязі. Запас ходу в такому випадку складе 50 км, а відновлення енергії можливо за рахунок рекуперативної технології. Заявлений запас ходу електричної версії кросовера складає 400 км на одній зарядці. А заправка до рівня 80-ти відсотків займе не більше 30-40 хвилин.

Час прогресу

Спеціально для підкорення азіатського ринку, Тойота відкриє свій власний завод з випуску батарей в Китаї. Заявлена потужність підприємства – 220 000 нікель-гібридних батарей в рік. До того ж 2020-го року електричний кросовер буде представлений в Піднебесній. А якщо попит буде виправдовувати очікування, то керівництво концерну не заперечує, що машина може з’явитися на ринку Європи, зокрема, в Україні. Орієнтовна ціна Toyota C-HR EV становить близько 45-50-ти тисяч у.о., але на вітчизняному ринку вартість авто може вирости до позначки 60 тисяч.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ