Скайнет настає – компанія Roborace продемонструвала автономний гоночний автомобіль Devbot

Скайнет настає – компанія Roborace продемонструвала автономний гоночний автомобіль Devbot

ПОДЕЛИТЬСЯ
Image by Chief Design Officer Daniel Simon / Roborace Ltd.

Сучасні автогонки часом стають нудними. Наприклад, є думка, що вже не перемагає майстерність гонщиків, а змагаються лише самі авто. У кого машина краще, той і виграє. А ще, чим менше помилок робить пілот, тим він успішніше. Виходить, що найчастіше пілот навіть заважає.

Тим цікавіше концепт Roborace Devbot, представлений раніше на фестивалі в Гудвуді. Це гоночний автомобіль, здатний пересуватися без участі водія. Згідно із задумом директора компанії, Дениса Свердлова, це допоможе викликати інтерес до електричних спорткарів і підштовхнути їх розвиток в потрібному напрямку.

Гарна команда

Як керівник проекту був залучений Даніель Саймон, раніше розробляв концепції для Bugatti. Саме він відповідав за планування технічної частини та дизайну автомобіля. В результаті дизайн Roborace Devbot вийшов вельми нетривіальним і футуристичний.

Обтічні форми боліда дозволяють досягати божевільних швидкостей і при цьому гарантують карколомну динаміку. Значні вирізи в колісних арках зроблені для ефективного охолодження деталей підвіски, а також гальмівних механізмів. А для маневреності та стабільності в поворотах, на задній осі розташований невеликий кіль.

За технічну частину відповідав 41-річний німецький інженер Сем Симон, який розробляв безпілотні літальні апарати, мотоцикли, космічні кораблі і автомобілі Le Mans. Він заявив: «Моя мета полягала в тому, щоб створити транспортний засіб, який в повній мірі використовує нові можливості управління без водія. Ми можемо не звертати уваги на бічні перевантаження або інші фактори. До того ж з нами з самого початку проекту працювали професійні інженери і аеродинаміки, які допомогли досягти ідеального балансу ».

Офіційних даних про технічні характеристики Roborace Devbot поки не надано, проте представники концерну, поділилися певною інформацією. Так, в якості силової установки будуть виступати електромотори, кожен з яких відповідає за власну вісь, що робить модель повнопривідної. Розгін до сотні очікується менш, ніж за дві секунди, а розподіл ваги по осях складає 50/50.

Roborace 2

Майбутнє автомобіля

Цікавим є той факт, що Roborace Devbot не створювалася просто як концепт – автомобіль буде вироблятися і виступати в гоночній серії. Адже зараз набирає популярність Formula E, де виступають виключно моделі на електричній тязі. Поки машини їздять з пілотами, але незабаром формат буде розширено, і в окремих заїздах виступатимуть повністю автономні боліди

Головний виконавчий директор Formula E Алехандро Агаг сказав: «У майбутньому ми плануємо зробити серію, куди увійдуть 10 команд, кожна з яких матиме свій автономний гоночний автомобіль. І хоч авто будуть виглядати однаково, змагальна складова буде полягати в правильному програмуванні штучного інтелекту. Упевнений, шанувальникам серії це припаде до душі ».

Розвага і робота

Генеральний директор компанії Roborace, Денис Свердлов, сказав, що машина розроблялася для того, щоб продемонструвати що «автономні технології водіння вже існують і можуть працювати навіть в екстремальних умовах». Очікується, що такі напрацювання дадуть поштовх до впровадження подібних алгоритмів на цивільних авто вже в найближчому майбутньому.

Roborace 1

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ