Ім’я дитині вибрано – виробнича версія електричної концепції Porsche Mission E буде...

Ім’я дитині вибрано – виробнича версія електричної концепції Porsche Mission E буде називатися Porsche Taycan

ПОДЕЛИТЬСЯ

Переважній більшості читачів добре відома фраза: «як корабель назвеш, так він і попливе». Вибір хорошого, звучного імені для автомобіля – справа вкрай важливе. Ще відомі історії про провал продажів моделі Pajero на ринку Центральної Америки по вельми цікавим обставинам.

Сучасні маркетологи ретельно вивчать всі аспекти просування марки, а потім оберуть підходяще і звучну назву для свого авто. Так і сталося з електромобілем GT класу від Porsche, що проходить під «кодовою назвою” mission E. Електричне 4-х дверне купе, нарешті, отримало звучну назву Taycan.

Porsche Taycan 2

Оригінальні орієнтири

Своє ім’я модель отримала не просто так. Це складене назва з двох слів tie-can, які на східному діалекті позначають словосполучення «молодий жеребець». Таке позначення як не можна більш до речі підходить автомобілю, адже на емблемі компанії розташовується гарцює кінь.

Дизайн Porsche Taycan багато в чому буде повторювати концепт Mission E, однак позбутися деяких екстравагантних деталей. Наприклад, конструктори вирішили відмовитися від задніх дверей, що відкриваються проти ходу автомобіля. Однак на місці залишиться оригінальна передня оптика з технологією матричних фар.

Стрімкий силует чотирьохдверного купе підкреслюється атлетичними «стегнами», і стильними переходами бічних ліній в поєднанні з округлою дахом. Задня частина хизується елегантною світлодіодним оптикою, що проходить через всю корму авто. А трапецієподібні патрубки вихлопної системи інтегровані в фактурний задній бампер.

Porsche Taycan 3

На будь-який смак і колір

Porsche Taycan отримає в своє розпорядження два електродвигуни, що відповідають кожен за свою вісь. Сумарна потужність моторів складе близько 600 кінських сил, що укупі з серйозним крутним моментом дозволить досягти швидкості 100 км / ч вже через 3,5 секунди. При цьому максимальний показник становить 250 км / ч.

Ще одним цікавим моментом є схема зарядки літій-іонних акумуляторів. При запасі ходу в 500 км на одній заправці, 800-вольта система здатна здійснити поповнення заряду на наступні 100 км всього за 4 хвилини, а повна заправка займе трохи більше години.

Очікується, що даний Porsche Taycan буде не єдиною модифікацією. Пізніше з’явиться ще кілька варіантів різного ступеня форсування – від 400 до 990 кінських сил. До всього, крім повнопривідної версії очікується поява автомобіля виключно з заднім приводом для більш азартної керованості. До всього, нова архітектура і універсальна платформа будуть використовуватися іншими представниками концерну. Зокрема, прийдешня електрична модель від Bentley в основі буде мати саме цей візок.

Porsche Taycan 1

Довга дорога до конвеєра

Перша інформація про те, що Порш будуватиме повністю електричний автомобіль, з’явилася ще в 2015, коли на Франкфуртському автосалоні був продемонстрований концепт Mission E. Але офіційний початок продажів Porsche Taycan буде оголошено тільки до початку 2019 го.

Очікується, що вартість моделі буде помітно нижче, ніж у основного суперника в особі Tesla Model S. Початкова ціна Porsche Taycan складе від 80 до 95 тисяч у.о. До всього, керівник компанії Олів’є Блюм заявив про подвоєння загального обсягу інвестицій на розробку гібридних і повністю електричних моделей. Цифра зросла до 6 млрд. Євро. Так що в найближчому майбутньому ми побачимо ще не одну новинку від Порше.

Porsche Taycan 5

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ