Електрична блоха – компактний Mini EV готується дебютувати вже до начання 2019...

Електрична блоха – компактний Mini EV готується дебютувати вже до начання 2019 го року

ПОДЕЛИТЬСЯ

Масова тенденція випуску автомобілів на електричній тязі торкнулася практично всіх виробників. І баварський концерн BMW знаходиться в авангарді цієї тенденції. Згідно з планами фірми, до 2025-го року в ряду повинно знаходитись більше 12-ти моделей практично в кожному сегменті. І німецькі інженери продовжують реалізовувати свої амбіції, передаючи напрацьовані технології своїм дочірнім підрозділам. Однак і технологи філії теж не збираються стояти на місці, заявляючи про те, що вони привнесли багато нових напрацювань в конструкцію авто і змогли зробити «оптимальний електричний автомобіль».

mini EV 5

Великі очікування

У мережі вже з’явилися шпигунські фотографії Mini EV, що дають уявлення про те, як буде виглядати даний хетчбек. Зрозуміло, що прототип, представлений раніше на Франкфуртському автосалоні, буде схильний до невеликих змін, проте зовнішній вигляд серійного автомобіля, як видно по фото, наближений саме до оригінального концепту. Так, дверні ручки, втоплені в корпус авто, поступилися місцем традиційним, хоча самі форми залишилися максимально плавними і згладженими.

Симпатично виглядає фронтальна частина моделі, де радіаторна решітка вдало підкреслена жовтими кольорами, а нові рестайлінгові фари оснащені світлодіодами в формі літери «Е», що теж є натяком на електричну складову. Дизайн Mini EV в задній частині буде більш традиційним. Це впізнавані вертикальні стоп-сигнали, невеликий отвір багажного відсіку і стильний спойлер на даху, також відповідальний за аеродинаміку і збільшення запасу ходу. Загальні стилістичні риси збережуться, але екстер’єр у великій частині сформований вимогами аеродинаміки.

mini EV 3

Технології старшого брата

Як вже було сказано, при розробці Mini EV було використано багато технологій, отриманих від «материнської компанії» BMW, раніше випробуваних на своїх автомобілях. Втім, при впровадженні їх на нову платформу, британські інженери зробили ряд істотних змін. «При розробці Міні ЕВ ми в першу чергу хотіли підкреслити задоволення від водіння і вивести саме цей фактор на новий рівень».

Так, в основі Міні ЕВ лежить силова установка, раніше застосовувалася на моделі BMW I3, проте адаптована саме під британський хетчбек. Власники авто зможуть розігнати свій автомобіль до швидкості 100 км / ч вже через 7,5 секунди і проїхати на одній зарядці близько 400 км. До того ж, швидка зарядка батарей займе всього кілька годин. Все це, укупі з азартної керованістю авто повинно дати поштовх до того, що хетчбек будуть купувати ті автолюбителі, які хочуть отримати такий собі «електричний картинг».

mini EV 2

Відстрочений дебют

За словами Крістофера Вейля, керівника відділу зовнішнього дизайну MINI, британська компанія мала подібні напрацювання вже в 2009-му році, коли планувала випустити на ринок повністю електричний варіант Mini E, на основі стандартного Міні Купер. Але BMW зробила основну ставку на власну модель I3 і цей дебют довелося скасувати. Зараз же вже прийнято рішення про початок продажів Mini EV в першій половині 2019-го року. Збирати електричну трансмісію планують на заводі в Німеччині, що дозволить знизити витрати на виробництво, але остаточне складання буде здійснюватися на Оксфордському заводі марки. А вже звідти новенькі авто будуть поставлятися офіційним представникам компанії, в тому числі і в Україні. Так що дебют цього маленького електричного хетчбека в нашій країні – не за горами.

mini EV 2

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ