Електрична блоха – за океаном показали електричну версію оригінального Mini

Електрична блоха – за океаном показали електричну версію оригінального Mini

ПОДЕЛИТЬСЯ

Напевно кожна автомобільна нація має гаряче улюблений автомобіль, який створив свій оригінальний образ і улюблений десятиліттями. Особливо це актуально в Старому Світі, де німці отримали Ізетту, французи згадують Сітроен 2СВ, а італійці обожнюють Фіат 500. А ось представники Туманного Альбіону також можуть характеризувати свого улюбленця. Це оригінальний хетчбек Mini, який, як з’ясувалося, є актуальним навіть зараз.

Mini 4

Вдихнути нове життя

Автосалон в Нью-Йорку стартує 30-го березня, проте він вже встиг порадувати автолюбителів цікавими новинами. Наприклад, німецький концерн (бренд Mini зараз належить баварському гігантові BMW) встиг презентувати класичний англійський хетчбек на електричній тязі.

Напередодні офіційного дебюту бос філії, Себастьян Макенсен, дав обширне інтерв’ю, де поділився подробицями і планами щодо новинки. «Нам завжди подобався оригінальний Mini – відмінний автомобіль для тих цілей, які він переслідував. Ідеальне дитя свого часу. Але недавно ми вирішили задати питання – а яким би став авто, якби Іссігоніс (розробник оригінальної моделі) розробляв автомобіль сьогодні. І прийшли до висновку, що це безумовно був би електромобіль ».

Mini 2

В результаті був узятий класичний Mini, з якого викинули старий чотирициліндровий бензиновий двигун, замінивши його плеядою літій-іонних акумуляторів, загальною ємністю 80 кВт. Відмова від стандартного двигуна внутрішнього згоряння і можливість розташувати батареї практично паралельно землі істотно знизила центр ваги. А великий крутний момент електромотора дозволив поліпшити динамічні характеристики.

«Ми намагалися не відходити від початкових ідей, втілених у Mini» – сказав Макенсен: «Тому основні моменти були збережені. Автомобіль може похвалитися відточеною керованістю і по-справжньому в’юнким характером ».

Mini 5

Iгри маркетингу

Варто сказати, що це не перший Mini, який отримав електромотор. Британський філія почала свої роботи в цьому напрямку ще десять років тому, коли на ринок вийшла перша партія з 600-т електромобілів. А зовсім недавно світ побачив гібрид Mini Countryman S E All4, представлений в минулому році. Автомобіль вміє пересуватися як завдяки стандартному ДВС, так і за допомогою звичайної електричної тяги.

Втім, представлений оригінальний Mini навряд чи добереться до конвеєра. Відповідно до заяв боси підрозділи – це своєрідна декларація намірів компанії і такий собі «шоу-стоппер», покликаний показати орієнтованість фірми на екологію і її плани на майбутнє.

«Ми вирішили перевірити грунт щодо того, наскільки добре наші потенційні клієнти сприймуть ідею автомобіля повністю на електричній тязі. Справа в тому, що наші інженери вже працюю в цьому напрямку і в наступному році повинна з’явитися електрична модель від бренду Mini ».

Виходить, що нам необхідно лише почекати, поки ідеї, продекларовані в концепті, доберуться до ринку Європи. Відповідно до заяв керівників проекту, фірма має плани по розширенню на ринки Східної Європи, в тому числі і на Україну. Так що цілком ймовірно, що скоро ми побачимо електричний хетчбек і на наших дорогах.

Mini 3

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ