Перехідний вік – ТОП-10 кращих гібридних авто останніх років

Перехідний вік – ТОП-10 кращих гібридних авто останніх років

ПОДІЛИТИСЯ

Сучасні автомобільні виробники здатні запропонувати покупцеві найрізноманітніші моделі з гібридними моторами. І якщо ще років десять тому вибір був сильно обмежений, то сьогодні можна навіть складати певні рейтинги, грунтуючись на практичності і поєднанні якостей ціна/вартість. Нижче представлений ТОП-5 машин з гібридними силовими установками, доступними на європейському ринку.

5-е місце – BMW 330e

BMW 330e

Баварський автоконцерн вирішив не стояти осторонь від загальних тенденцій і представити своє бачення гібрида. Правда, німецькі інженери вирішили підійти до справи в своєму стилі, не відмовляючись від споконвічних цінностей, яку проповідує компанією. Новий BMW 330e скоріше більш гібридний, ніж економічний. Концерн продає його під банером iPerformance, а в його конструкції втілилися напрацювання, які пройшли перевірку на експериментальних моделях. Адже пропонуючи гібридну версію найпопулярнішого седана, фірма не могла ризикувати своєю репутацією.

В результаті авто вийшло дуже вдалим. Дволітровий бензиновий двигун, що працює спільно з електромотором, здатний видати сумарно 252 сили і розігнати авто до швидкості 100 км/год вже за 6,1 секунди. Звичайно, з огляду на додаткову вагу батарей, це не настільки видатні показники, як у бензинових побратимів, але безперечно краще, ніж у одвічного конкурента з Штутгарту.

А якщо додати сюди цілком адекватну вартість за мірками компанії, додаткові податкові пільги з боку уряду в ряді європейських країн і невеликий викид CO2 на рівні 49 г / км, то стає зрозуміло, чому BMW 330e отримав почесне 5-е місце.

4-е місце – Toyota Prius PHV

Toyota Prius

Toyota Prius PHV – прямий спадкоємець практично родоначальника класу гібридів. Один із старожилів сегмента, представлений нині вже в четвертому поколінні. Схема, відпрацьована роками, тепер доступна простим покупцям. Разом з тим, авто може похвалитися приємні дизайном і низькими експлуатаційними витратами.

Основною проблемою четвертої генерації Toyota Prius, яка не дозволяє їй піднятися на вершину рейтингу, є скромні технічні характеристики. Цей автомобіль сконцентрований не так на спортивній їзді, а саме на турботі про навколишнє середовище. На малих швидкостях авто пересувається виключно за рахунок електромоторів, використовуючи режим рекуперації для підзарядки, а бензиновий агрегат підключається набагато пізніше.

Втім, навіть заряду акумуляторів вистачить для того, щоб виїхати на 65 км зі швидкістю 130 км / год. А розташовані на даху сонячні батареї допомагають заповнювати заряд спільно зі спеціальними режимами роботи двигуна. За такий постійний прогрес авто заслужило 4-е місце в рейтингу.

3-е місце – Volkswagen Golf GTE

volkswagen-golf-gte

 Легендарний міський хетчбек, в честь якого назвали цілий клас авто, теж обзавівся гібридом. Сьома генерація Volkswagen Golf отримала гібридну силову установку. Добре відомий бензиновий двигун, об’ємом 1,4 літра і оснащений турбіною, навчили працювати в парі з електромоторами і сучасної семиступінчастою коробкою DSG з двома зчепленнями.

Все це зробило автомобіль вельми азартним і динамічним, до того ж на передній панелі присутня кнопка GTE, яка налаштовує ходову частину на спортивний лад,, загострює реакцію дросельної заслінки і вихлопної системи, щоб водій зміг отримати максимум задоволення від водіння. Відмінними деталями Volkswagen GTE стала яскрава синя розфарбування і C-образні денні ходові вогні. У такому вигляді автомобіль, що поєднує практичність, азарт і екологічність в одній особі і дістався до 3-ої позиції.

2-е місце – Mini Countryman PHEV

Mini Countryman PHEV

Британо-німецький Mini Countryman PHEV забрався дійсно високо завдяки відмінному поєднанню якостей. Яскравий дизайн, приємне керування і просунуті технології. Основним плюсом моделі щодо бронзового призера є те, що Countryman Mk2 заснований на абсолютно новій платформі з переднім приводом, і вона була розроблена з самого початку для роботи гібридним приводом.

Це дозволило не приносити в жертву внутрішній простір або об’єм багажного відділення. В цілому, постраждав тільки вага авто і зменшився розмір паливного бака. Втім, з огляду на апетити моделі, це не обернулося нічим кримінальним. Бензиновий 1,5-ти літровий турбований двигун, розроблений фахівцями BMW, укомплектований електромотором. Без підключення ДВС, автомобіль може виїхати на 45 км, а за допомогою бензинового двигуна – вже на 480. Mini Countryman PHEV – автомобіль, спочатку народжений гібридом, отримує срібну медаль.

1-е місце – BMW i3 REx

BMW i3 REx

А лауреатом премії стає гібридний автомобіль BMW i3, по іншому підійшов до самої концепції гібридного авто. У той час як інша частина конкурентів використовує двигун внутрішнього згоряння і електричний двигун в комбінації, i3 REx використовує свій ДВС як генератор для підзарядки батарей.

Це означає, що по суті BMW i3 REx управляється тільки електродвигуном, тому у водія завжди в запасі рівна тяга і море крутного моменту. Ну а коли батареї «видихаються», компактний двоциліндровий двигун (отриманий від мотоцикла BMW) включається в роботу, щоб зарядити акумулятори.

Таке рішення дозволяє автомобілю з комфортом пересуватися в межах міста, практично повністю за рахунок електромотора. Це означає, що викиди шкідливих речовин в атмосферу зведені до мінімуму. Причому для зарядки не буде потрібно зупинятися на кілька годин і втрачати дорогоцінний час – процес заповнення відбувається на ходу. Це дозволило позбутися від основного недоліку гібридів і вивело BMW I3 REx на першу позицію.

Майбутнє або перехідний етап?

Треба розуміти, що гібриди НЕ назавжди залишаться в модельному ряду автомобільних компаній. Уже удосконалюються інші технології, які допоможуть машинам «злізти» з нафтової голки. Електрокари повністю на електричній тязі або автомобілі з двигунами, що працюють на водні (про які ми поговоримо далі). Однак поки гібриди знаходяться на піку і до падіння інтересу до них, така машина зможе себе не раз окупити, якщо вибирати з розумом.

ЗАЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ